Atölyelerimiz

Çocukların daha yararlı vakit geçirmesi, keyifli vakit geçirirken bir yandan da öğrenmesi adına etkinlik alanları oldukça önemli konuma sahiptir. Atölyeler bizlerin bu etkinlik alanlarını, özellikle çocuk yaşta kimselere kaliteli biçimde sunmamıza yardımcı olmaktadır. Her mekânın kendine özgü bir özelliği ve o özelliğe uygun davranış biçimi vardır. Mekâna uygun davranmak, çocuklarda genel uyum problemlerinin çözülmesine yardımcı olabilir.

Sırayla atölyelerimiz;

  • Ahşap üzerine atölye
  • Bilim ve Deney üzerine atölye
  • Hikaye üzerine atölye
  • Seramik üzerine atölye

1)    Ahşap Atölyesi

Ahşap ile el işçiliği yaparak, odaklanmanızı artırabilirsiniz. Ahşap atölyesi sayesinde kendi kendinize yeni ve güzel fikirler ürettiğinizi göreceksiniz. Hem el becerileriniz hem de üretici tarafınız gelişebilecek. Ahşap oyma ve benzeri işlemlerin yapıldığı, sürekli yeni fikirlerin üretildiği Ahşap atölyemiz sayesinde sizler de kendinize yeni uğraş edinmiş olacaksınız.

2)    Bilim ve Deney Atölyesi

Bilimin insanoğlu için olan önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Özellikte çocuk yaşlarda bilime ve araştırmaya yönelmek oldukça önemlidir. Çocukların araştırmaya yönelmesi için, araştırma yapmaktan keyif almaları gerekir. Bunun için en iyi çözüm yolu bir atölyedir.

Atölyeler vasıf olarak kaliteli olurlarsa kişiye daima pozitif yönde katkıda bulunacaklardır. Bilim ve deney atölyesi konusunda kafanızda soru işaretleri bulunuyor ve gelişim açısından ne faydası olur merak ediyorsanız, bu konu hakkında yazmış olduğumuz makalemizi de okuyabilirsiniz.

3)     Hikaye Atölyesi

Hikaye ve hikayecilik, anlatılan ve anlatmadan gelen olgulardır. Hikayelerin canlandırılması ise, hem oyunculuk hem ekip işi hem de hitabet açısından oldukça önemlidir. Hikaye atölyesi kursumuza katılan özellikle çocuk yaşta bulunan kimselere, atölyemizin faydası olabilir.

Canlandırma ve doğaçlama yeteneği kazanılması sayesinde bireyler, gündelik hayatında karşılaşacakları olaylara da daha düzgün ve mantıksal yanıtlar verebilirler.

4)     Seramik Üzerine Atölye

Seramik ile el becerileriniz hayal edebileceğinizin çok daha üzerine çıkabilir. Seramik atölyesi sayesinde ek olarak, odaklanma problemine de çözüm bulabilirsiniz.

Ufak detaylar ile ilgilenirken odaklanmanız gerektiğinde, odaklanma ile ilgili haz ve keyfi alarak başarıya ulaşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Hayatınızın pek çok alanında el işleriyle uğraşmak, doğrudan sizlerin psikolojisine ve tutumuna olumlu yansımalar yapmaktadır.