Anne ve baba olmak büyük bir sorumluluğa sahip olmaktır. Evlilik sonrası dünyaya bir bebeğin gelmesi çiftlerin artık anne ve baba unvanını kazanmasına sebep olur. Ebeveynlik kadın ve erkeğin çift olma durumuna farklı bir anlam katar ve onlar artık hem çift, hem aile, hem de anne ve babadır. Bu durum çocuğa iyi şeyleri ve doğruyu öğretme görevini anne babaya yükler.

Anne Baba Olmak Nedir?

Anne ve baba, çocuktan sorumlu olan ve onların her hareketini kontrol etmek zorunda olan kişilerdir. Ancak bazı anne ve babalar bu duruma çok katı, bazı anne ve babalar ise bu duruma çok daha duygusal yaklaşırlar. Bu durumu dengede tutmak için ise anne – baba okulu çalışmaları gerekli olmuştur. Bizler bu sorumluluk duygusunu maksimum ve minimum alanında hisseden anne babalarla iletişim kurmaktayız. Çocuğa yaklaşımın nasıl olması gerektiği konusunda anne ve babalarla fikir birliği ve mutabakat sağlamak için çalışmalar yapmaktayız.

Anne Baba Okulunda Ne Öğrenilir?

Her birey kendi yaptıklarından sorumlu ve davranışları konusunda özeldir. Ancak bazı durumlarda toplumsal kural ve kaideler vardır. Anne ve baba olmak ise bazen varolan kurallara uymak bazen ise bu kuralları kendin koymaktır. anne – baba okulu annelik ve babalık durumunu çok kapsamlı ve çocuğa yararlı olacak şekilde ele alıyor.

  • Çocuğa nasıl davranılır,
  • Çocuğun iç sesini dinleme,
  • Çocuğun hangi davranışı hangi anlama geliyor,
  • Psikolojik sorun mu yaşıyor,
  • Sıkıntılı ve stresli görünmesinin altında yatan sebep ne

gibi zor durumlara karşı yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar hakkında anne ve babalarla bilgi paylaşımı yapmaktayız. Bizlere ulaşarak çocuğunuzun eğitimden, sosyal hayata, mentaliteden kötü alışkanlıklara karşı her durumda nasıl tavır takınılmasına yönelik bilgiler edinebilirsiniz. Çocuklarınızın başarılı bir gelişme ve ilerleme dönemi geçirmesi için size düşen görevleri edinmeniz için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Anne Ve Babanın Çocuğun Dünyasındaki Yeri

Anne ve baba kavramına çocuk gözüyle baktığımızda anne – baba okulu çalışmasının çok daha gerekli olan bir çalışma olduğunu görmekteyiz. Her çocuk için anne ve babası çok değerlidir. Ancak bu değeri ilelebet sürdürmek anne ve babanın kendi elindedir.

Anne ve baba çocuk için saygın olmalı ve yaptıkları ile konuştukları birbirini tutmalıdır. Bu durumun tersi olan oluşumlarda çocuğun dengesinde bozulmalar ortaya çıkabilecektir. Bu durumu ortadan kaldırmak kaliteli ve özgün bir destekle kısa sürede mümkün olur. Çocuğunuzun psikoterapik anlamda mutlu ve huzurlu birer birey olarak yetişmesi, hayatı doğru anlaması ve bazı değer yargılarını edinmesi anne ve babanın tavır ve tarzı ile bütünleşir.

Sistemimize katılarak sizlerde anne ve baba olgusunu tam anlamıyla kavrayabilir, çocuklarımızın geleceği için bizlerle birlikte çalışmalar yapabilirsiniz. Bu katılımın sizin en değer verdiğiniz varlığınız için olduğunu unutmamalısınız.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031