Çocukların büyüme ve gelişme süreçlerinde gelecek yaşamlarına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için daima her yaşta buna uygun yaklaşımlarla onu eğitmek gereklidir. 3-4 yaş grubunda olan çocuklar potansiyel olarak iyi ve oldukça dinamik olan bir dönem içerisinde bulunurlar.

Bu yaşlardaki çocuklar önemli bir ölçüde artık oyun çağına girmiş durumdadırlar. Tam olarak bu yaşlardan itibaren mutlaka bu çocuklar sosyal olarak kendilerini bir şekilde eğitmelidirler. Bunun için en güzel ve dinamik ortam onlar için yaratılmalıdır.

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda 3-4 yaş eğitim çalışmaları profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Uzman eğitmenlerimiz 3-4 yaş grubunda yer alan çocukların her yönden gelişimlerine uygun şekilde katkılar sunmaktadırlar.

3-4 Yaş Eğitim ve Uygulamalar

3-4 yaş dönemi mutlaka üzerinde önemle durulması gereken ve çocuklarla en iyi şekilde ilgilenilmesine ihtiyaç olan dönemlerden biridir. Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda birbirinden güzel uygulamalar ve çalışmalarla bu yaşlardaki çocuklara en özel şekilde eğitimler verilmektedir.

  • Beceri ve yetenekleri geliştirici oyunlarla çalışmalar,
  • Sosyal etkileşimi güçlendiren takım oyunları etkinlikleri,
  • Masal ve hikaye etkinlikleri,
  • Dans ve müzik alanına yönelik birtakım etkinlikler,
  • Dili kullanmak ve dil gelişimi çalışmaları,
  • Resim, yazı ve çizim alanına yönelik olan etkinlikler,

Her biri profesyonel olan uzmanlarımızla çalışmalar gerçekleştirdiğimiz eğitim kurumumuzda genel olarak çocuklarla bu ve benzeri türde unsurlar üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

3-4 Yaş Eğitim ve Anadil Geliştirme

Dili doğru kullanmak ve kelimeleri doğru telaffuz etmek çocuklarda oldukça önemli olduğu için mutlaka en erken evrede bu konuda onların bir bilinç kazanmaları gerekmektedir. Yaptığımız çalışmalarda ve verdiğimiz eğitimlerde bizler bu konunun üzerine önemle eğilerek onların bu konudaki gelişimlerine destekler vermekteyiz.

Çeşitli türden tekerlemeler, şiirler, şarkı söyleme çalışmaları ve daha fazlası birçok teknikle onların eksikliklerini tamamlamalarına ve gelişim göstermelerine yardımcı olmaktayız.

Renkleri ve Şekilleri Öğrenme

Renkleri tanıma ve onlar hakkında bilgi edinme konusu, 3-4 yaş gelişim evresindeki çocuklar için oldukça önemli olan konulardan biridir. Deneyimli eğitmenlerimiz ve öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklar sosyal etkileşimler kurarak bu konuda kendilerini iyi şekilde geliştirme fırsatını kurumumuz bünyesinde daima elde edebilmekteler.

Şekiller oluşturma ve renkleri tanıma çalışmalarıyla çocuklar bu süreçte birbirinden farklı kavramları rahatlıkla öğrenebilir bir hale gelebilmekteler.

Masal ve Hikaye Etkinlikleri

Çocuklarda hayal gücünün en iyi şekilde geliştiği evrelerden biri 3-4 yaş dönemleridir. Bu yaş aralığındaki çocuklara daima hayal güçlerini öne çıkarabilecekleri ve harekete geçirebilecekleri şekilde eğitimlerin verilmesi gerekir.

Bu yapmanın en iyi yollarından biri masal ve hikayelerle çocukların düşünsel güçlerine katkı sağlamaktır. Eğitim kurumumuzda zaman eğitim çalışmalarından birini masal ve hikaye bölümü oluşturmaktadır.

Çocuklar dinlediklerini kendilerine göre içselleştirerek burada hayal kurabilme yetisini kazanabilmekteler. Aynı zamanda kitap okumanın önemini de öğrenip fark ederek yaşamlarına bu önemli unsuru dahil edebilmekteler.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031