Çocukların gelişim süreçlerinde genel olarak her bir dönem kendisine özel birtakım önemli unsurları bünyesinde barındırır. Çocuklar büyüdükçe ve yaşları ilerledikçe fiziksel olduğu kadar duygusal yönden de birtakım önemli nitelikte gelişmeler içerisinde olurlar.

Bu noktada daima istenen çocukların ruhsal olarak iyi bir yapı içerisinde bulunmaları, kendilerini güvende hissetmeleri ve özgüvenli olmalarıdır. Bunu temin etmenin en iyi yollarından biri onlara her konuda gerekli şekilde tam bir profesyonellikle psikolojik destek sağlanmasıdır.

Olaylara ve sorunlara doğru yaklaşım ve bakış açıları geliştirmeyi öğrenen çocuklar bunu gelişim süreçlerinde kendilerinde kalıcı bir hale getirirler. Psikolojik danışmanlık desteği almanın bu noktada önemi oldukça büyüktür.

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda bizler hem kendi alanımızda ve hem de evde eğitim hizmetleri kapsamında bu destekleri en iyi kalitede verebiliyoruz.

Gelişim Süreçlerinde Çocuklar İçin Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Psikolojik danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde veren kurumumuzda çocukların birçok yönden gelişim süreçleri uzman danışmanlarımız tarafından takip edilir. Her bir konu üzerinde danışmanlarımız ilgili durumlara yönelik çocuklara destek olurlar.

  • Çocukların okula alışma süreçleri,
  • Sosyal olarak iletişimlerini güçlendirmeleri,
  • Oyun terapileriyle problem çözme becerilerinin artırılması,
  • İlgi ve yeteneklerine göre testlerle gelişimler sağlanması,

Uzman eğitmenlerimiz birtakım gözlemler yoluyla çocukları en iyi biçimde anlamaya çalışıyorlar. Bunu neticesinde ise onların kişiliklerine uygun bir gelişim planı oluşturarak gelişmelerine katkıda bulunuyorlar.

Aileler ile Gelişim Sürecinin Yönetilmesi

Kaliteli psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yer aldığı Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda eğitmenlerimiz aracılığıyla bizler daima çocukların aileleriyle birlikte bir koordinasyon içerisinde bulunmaya çalışıyoruz.

Çocukların ruhsal olarak gelişimlerine ilişkin gözlemlediğimiz durumlardan gerektiğinde onlara bahsediyoruz. Bu şekilde ortak bir paydada buluşarak çocuğa en yararlı olacak dinamikleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Onun eğitim alanında olduğu kadar aile içerisinde de gelişimine etkin olarak devam edebilmesi adına çabalar gösteriyoruz.

Oyun Terapisi Çalışmaları

Psikolojik ve ruhsal yönden çocukların en iyi gelişim gösterdiği etkinliklerden biri oyunlardır. Oyun terapisi ile çocuklar her bakımdan kendilerini daha iyi anlama ve tanıyabilme şanslarını elde ederler. Çünkü bu oyunlar birtakım zorluk veya beceri gerektiren niteliklere sahiptirler.

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda çocukların kendilerini en iyi biçimde ifade edebilmelerinin sağlanması adına oyun terapisi çalışmaları profesyonellikle yapılıyor. Birtakım oyunlar ve bunlara yönelik etkinliklerle çocuklar sorunlara doğru yaklaşımı ve problemleri etkin çözme becerilerini kazanıyorlar.

Uygun Fiyatlı Eğitim Hizmetleri

Çocukların her açıdan gelişimlerinin en iyi şekilde sağlandığı Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda hizmet fiyatlarımız oldukça uygun seviyelerde bulunuyor. Kaliteli ve konusunda uzman eğitmenlerimizden çok makul ücretler karşılığında ilgili desteklerin daima alınması mümkün oluyor.

Psikolojik danışmanlık hizmetleri ve çalışmalarında bizler her çocuğun yaşını temel alarak ona uygun şekilde bir çalışma planı belirliyoruz. Eğitim süreleri, yaş ve sınıf türlerine bağlı olarak fiyatlarımız değişebiliyor. Ancak her durumda yine makul fiyatlardan gerekli hizmetleri bizlerden her zaman alabilme olanaklarınız bulunuyor.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031