Çocukların doğdukları andan itibaren gelişim gösterdikleri süreçlerin her bir aşamasının birçok açıdan kendisine özgü özellikleri vardır. İleriye yönelik olarak daima güçlü bir kişilik yapısının oluşması için çocukların bu süreçlerde duygusal ve fiziksel olarak en iyi nitelikleri kazanmaları gerekir.

Bu noktada hem alınan eğitim ve hem de ebeveynlerin tutumları onlar için yol gösterici en önemli dinamikler olur. 2-3 yaş dönemi, üzerinde hassasiyetle durulması gereken ve çocuğun gelişiminin en iyi şekilde desteklenmesine ihtiyaç olan dönemlerden biridir.

Çocuğa yaklaşımda muhakkak bilinçli bir şekilde ve onun isteklerine olumlu yönde cevap verecek nitelikte bir anlayışla hareket edilmelidir. Dijital Anaokulum eğitim kurumumuz bünyesinde 2-3 yaş eğitimleri konusunda çocuklara en profesyonel şekilde destekler verilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimiz onların gelişimlerine olabildiğince en iyi katkıları sunmaya çalışmaktadır.

2-3 Yaş Eğitim ve Kazanımları

2-3 yaş eğitim desteğiyle çocuklar birçok açıdan kendilerini daha etkin olarak geliştirme fırsatını elde ederler. Uzman eğitmenlerin onları birçok konuda yönlendirmesiyle birlikte çocuklar çevrelerindeki birçok şeyi daha çabuk olarak anlamlandırabilir bir hale gelirler.

  • Sosyal yönleri gelişir,
  • Yeni beceriler kazanma konusunda fırsatlar elde ederler,
  • Bilişsel zekâları ve ruhsal yönleri güçlenir,
  • En erken şekilde özgüvenlerini kazanmaya başlarlar,

Genel olarak 2-3 yaş dönemindeki çocuklar, alacakları doğru eğitimlerle birlikte birçok farklı konudaki gelişimlerini normalden daha hızlı bir şekilde kaydetme sürecine girerler.

2-3 Yaş Eğitim Çalışmaları ve Sonrası

2-3 yaş dönemindeki çocuklar aldıkları kaliteli eğitimlerle bu süreçten sonra her bakımdan daha donanımlı ve birçok konuda bilinçli hale gelirler. Kendi işlerini kendileri artık kolaylıkla yapabilir bir halde olurlar.

Bunun yanı sıra bağımsız olma duygusuyla anne ve babaları yanlarında olmasalar bile kendilerini çoğunlukla güvenli hissederler. İnce motor becerileri çok iyi şekilde gelişeceğinden ötürü bu yaş dönemindeki çocuklar fiziksel faaliyet gerektiren işlerde daha iyi bir performans sergilerler.

Duyuları ve algıları her yönden daha da gelişeceği için anne ve babayla sosyal bağlar kurmak konusunda daha dinamik bir yapıda olurlar. Bir plan ve program çerçevesinde hareket edilmesi gerektiği bilincini en erken şekilde kavrayacaklarından ötürü ilerideki asıl eğitim dönemlerine en güzel şekilde adapte olma potansiyelini elde ederler.

Eğitimlerde Ebeveynlerin Rolü

Çocukların, alacakları profesyonel eğitimlere ek olarak ebeveynlerinden de aynı şekilde burada verilen destekler niteliğinde bir karşılık alması gerekir. Aile, eğitim zamanının dışında çocukla birlikteyken onun isteklerine uygun biçimde bir karşılık daima verebilmelidir.

Çünkü eğitim alanı ve aile ortamı arasında mutlaka iyi bir denge kurulmasına ihtiyaç vardır. Ebeveynler çocukların konuşmasına izin vermeli, onu dinlemeli ve onunla uyumlu olarak oyunlar oynamalıdırlar. Keşfetme ve öğrenme konularında daima onun en iyi biçimde hareket edeceği olanakları onlara sunmalıdırlar.

Zekâ ve Bilişsel Oyunları

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda çocukların zihinsel gelişimlerinin desteklenmesi konusu oldukça önemsenmektedir. Bunun için onlara farklı pencerelerden bakmayı sağlayacak oyunlar sunulmakta ve kendilerinin çeşitli şeyleri keşfetmelerine bir fırsat sağlanmaktadır. 2-3 yaş aralığı gurubundaki çocuklarınız için profesyonel çerçevede bizlerden gerekli kalitede destekleri daima alabilirsiniz.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031