Bazı kavram ve esasların daha iyi şekilde yerine oturmaya başladığı 4-5 yaş döneminde çocuklar birtakım konularda gelişmeler kaydetmiş durumda olurlar. Onları bu süreçte yine bir sonraki aşamaya en iyi biçimde hazırlamak ve gelişimlerini desteklemeye devam etmek gerekir.

Kaliteli bir 4-5 yaş eğitim desteği ve çalışmalarıyla bu kapsamda en güvenli şekilde yol alınması daima mümkündür. Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda bu yaş grubuna özel olarak çok iyi nitelikte çalışmalar yapılmakta ve sürdürülmektedir.

Çocukların tüm ihtiyaç ve beklentilerinin en iyi şekilde karşılanabildiği eğitim alanımızda uzman eğitmenlerimizce onların gelişimleri desteklenmektedir.

4-5 Yaş Eğitim Hedefleri

4-5 yaş grubu çocuklarda dinleme, anlama ve uygulama becerileri bir önceki döneme göre daha etkin bir durumdadır. Bundan dolayı onlarla birçok konuda gelişim süreçlerine uygun şekilde pratikler yapmak ve iyi çalışmalar gerçekleştirmek gerekir. Eğitim kurumumuz bu kapsam doğrultusunda daima en etkin dinamiklerle hareket etmeye çalışmaktadır.

Çocuklara problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerinin kazandırılması,

İletişim ve konuşma becerilerinin güçlendirilmesi,

Bilgiden faydalanma ve bunu uygulamayı öğrenmeleri

Kişisel özgüvene sahip olarak kendi kararlarını alabilmeyi bilmeleri,

Genel itibariyle yaptığımız eğitimlerle elde etmeyi hedeflediklerimiz bu ve bunun gibi unsurlar çerçevesinde şekillenmektedir.

4-5 Yaş Eğitim ve Anadil Çalışmaları

Her çocuğun genel anlamda büyüme ve gelişme evresinde daima gerekli yetkinliği ve beceriyi kazanmalarına ihtiyaç vardır. 4-5 yaş grubundaki çocuklarda yapılacak verimli anadil çalışmaları birçok bilginin daha da pekişmesine ve ayrıca yeni bilgilerin edinilmesine bir olanak sağlar.

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda 4-5 yaş için gelişim en iyi şekilde destekleyici harika çalışmalara yer verilmektedir. Uzman eğitmenlerimiz farklı oyunlarla ve birtakım uygulamalarla çocukların anadillerini daha doğru ve iyi biçimde kullanmalarına yardımcı olmaktadırlar. Hikayeler, tekerlemeler veya kitap okuma gibi çalışmalarda anadil eğitimleri yapılmaktadır.

Okuma ve Yazma Hazırlık Çalışmaları

4-5 yaş grubundaki çocuklarda daima yapılması gereken en iyi çalışmalardan biri okuma ve yazmaya yönelik olan çalışmalardır. Çünkü bu yaştaki çocuklar artık bunu bir şekilde kavrayabilecek bir duruma gelmiş bulunmaktadır.

Onları muhakkak bu aşamadan itibaren okuma ve yazma konusunda desteklemek ve ilgili bilgileri kazanabilmelerini sağlamak gerekir. Kurumumuzda yapılan çalışmalarda öğrencilerimiz el ve göz koordinasyonlarını geliştirerek çizgiler çizebilme, rakamları kavrama ve bunlar telaffuz etmeyi öğrenebilmekteler.

Görsel Sanat Etkinlikleri

Çocukların her yönden en sevdiği çalışmalardan biri olan görsel sanat etkinlikleri çalışmaları onlar için oldukça eğlenceli geçen bir niteliğe sahiptir. Çünkü 4-5 yaş grubu çocuklar bu çalışmalarda ahşap boyama, takı tasarımları veya birtakım seramik uygulamaları gibi uğraşlar içerisinde olarak yaratıcı olmak konusundaki bakış açılarını geliştirebilmekteler.

Objeleri Çizme Eğitimleri

Yine en yararlı ve sevilen çalışmalardan biri olan objeleri çizme, çocukların görsel hafızaları ve el becerilerini geliştirmede etkin bir rol oynamaktadır. Dijital Anaokulum eğitim alanımızda bu yönde çalışmalar daima yapılıyor.

Çocuklar karşılarında duran görselleri çizime dökmeye çalışarak bu konuda gerekli becerileri kazanmaya çaba gösteriyorlar. Bunu yaparken ayrıca en iyi şeklide sosyal bir etkileşim içerisinde oluyorlar.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031