5-6 yaş dönemindeki çocuklar artık okul çağına gelmiş ve yeni bir eğitim sürecine başlama potansiyeline sahip durumda olan çocuklardır. Onların bu geçiş dönemine en iyi şekilde adapte olabilmeleri için yine bu noktada onlara uygun şekilde gerekli referansları vermek gereklidir.

Bugüne kadar öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri, eksik noktalarda gerekli kazanımları sağlamaları ve yeni beceriler kazanmaları adına 5-6 yaş eğitim ile çocuklar bu dönemde de destek almalıdırlar. Sosyal ve dinamik etkileşim ortamının olduğu bir alanda çocuklar birçok farklı yönden gelişimlerini sürdürmeye devam edebilirler.

Dijital Anaokulum eğitim kurumumuz 5-6 yaş gurubundaki çocukları da destekleyici çalışmaları her bakımdan en verimli şekilde yapabilmektedir. Çocuklar buradaki çeşitli uygulamalarla ilk defa adım atacakları asıl eğitim hayatları için buna çok daha hazır bir hale gelebilmekteler.

5-6 Yaş Eğitim ve Çalışma Programı

Diğer yaş gruplarında olduğu gibi Dijital Anaokulum eğitim ortamımızda 5-6 yaş grubu çocuklar için de belirlenen bir çalışma programına yer verilmektedir. Uzman eğitmenlerimiz aracılığıyla bu program çerçevesinde çocuklar kaliteli bir eğitim alma şansını elde edebilmekteler.

  • Grafik etkinliği dersleri,
  • Denge oyunu etkinlikleri,
  • Matematik ve okuma yazma etkinlikleri,
  • Kurallı oyunlara yönelik etkinlikler,
  • Mutfak alanı beceri elde etme etkinlikleri,

5-6 yaş grubundaki çocuklara özel olarak bu etkinlikler çerçevesinde birtakım çalışmalar yapılmakta ve onların bu doğrultuda yeni beceriler kazanmaları sağlanmaktadır.

5-6 Eğitim ve Grafik Dersleri

5-6 yaş grubundaki çocuklar için en güzel ve eğitici etkinliklerden biri grafik dersi etkinlikleridir. Bu etkinlik planı çerçevesinde çocuklar görsel, sözel ve sayısal unsurlar üzerinden yaratıcılıklarını geliştirme fırsatını elde ederler.

Çocuklar bu çalışmalarla karşılaştırmalar yapma, çeşitli soruların cevapları için yanıtlar üretme, eşleştirme ve sınıflandırma gibi işlemlerle kendilerini tanıma fırsatına sahip olabilmekteler.

Matematik ve Okuma Yazma Çalışmaları

Okul öncesi dönemine gelmiş olan çocuklarda öğrenme hevesi, merakı ve hayal gücünü kullanma isteği en üst düzey noktada yer almaktadır. Bu aşamada çocukların en iyi gelişimleri kaydedebilmesi için onları birtakım etkinlikler içerisinde bulundurmak gereklidir.

Matematik alanı bünyesinde toplama çıkarma işlemleri, kümeler, birtakım geometrik şekiller ve ritmik sayıların ezberlenmesi gibi çalışmalar yapılır. Bunların her birinin bu dönemdeki çocukları birçok yönden geliştirici etkileri bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra okuma yazma konusunda ise çocuklar harfleri, bunları yazmayı ve doğru kelimeleri oluşturmayı öğrenme şanslarını elde ederler. Bu güzel ve faydalı çalışmaların her biri sayesinde çocuklar içinde bulundukları dönemi en verimli şekilde değerlendirmiş olurlar.

Denge Oyunları ve Kurallı Oyunlar

Okul çağına gelmiş 5-6 yaş grubundaki çocuklar için Dijital Anaokulum eğitim kurumumuzda onlar için çeşitli denge oyunları ve kurallı oyun seçeneklerine de yer verilmektedir. Bu harika ve oldukça da yararlı oyunlarla çocuklar bedensel aktivitelerde vücutlarını daima en koordineli şekilde nasıl kullanabileceklerini öğrenme olanağına sahip olurlar.

Uzman eğitmenlerimizin eşliğinde bu güzel oyunlar gruplar halinde ve sosyal olarak tüm öğrenciler arasında oynanmaktadır. Çocuklar bu etkinlik sayesinde bedensel hareketler ve denge konularında en iyi becerileri kazanma olanaklarını elde edebiliyorlar.

Takvim

Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031